Inšpirácie s tehlovým obkladom a tehlovými dlažbami | rustique blog |

OBLOŽENÉ "SCHODY DO NEBA" ELEGANCIE A DIZAJNU

Denne kráčame po množstve schodov. Sú všade, kam sa pohneme. V našich domoch, bytoch, v práci, v nákupných strediskách, u lekára, v škole. Pri nasledovných realizáciách tehlových obkladov nie je o pekné schodiská núdza. Tieto lícové tehly sa vynímajú veľkolepo pri akomkoľvek type schodiska.

Prepíšte príbeh vášho domu a darujte mu dušu vďaka tehlovému obkladu. A začnite hneď. Schodisko už dávno nepredstavuje iba prepojenie medzi dvomi podlažiami. Ale vďaka správnej kombinácii farebného odtieňa lícových tehál dotvorte moderné, pohodlné a bezpečné schodisko so zaujímavo navrhnutým obložením tehlami.

Práve schody bývajú často nosným prvkom bánk, obchodných priestorov, nákupných centier či domov.

Existuje množstvo farebných variantov tehlových obkladov do interiéru, nahliadnite do galérie.

Keď tehly, drevo, sklo a kov zapadajú do seba ako puzzle

Starostlivo prepracovaný priestor do posledného detailu. Drevená podlaha s tehlovým obkladom je skvelou symbiózou a intieréru dodáva výnimočnú atmosféru a dokonalú architektonickú kompozíciu. Vkusne i prakticky využitý priestor. Tehly sa hodia ku všetkému. Či je to sklo, drevo alebo kov.

blog_2_1@single-portrait.jpg
Na realizáciu bol použitý tehlový obklad: Purple

Majitelia bytu zvolili jeden typ obkladu na dve susediace steny a výsledok je v skutku zaujímavý. Priestor vyniká i bez zbytočných doplnkov a farebne dokonale ladí i s drevenými stupnicami a madlom. Hoci zariadenie v byte ešte nie je doladené a môže sa zdať, že priestor je prázdny, menej je v tomto prípade viac a výrazný obklad si nevyžaduje prebytočné veci v priestore.

blog_img_2490@single-landscape.jpg
Na realizáciu bol použitý tehlový obklad: Pompey

Osvetlenie steny dodáva tehlovému obkladu gráciu

Keď si odmyslíte susediacu stenu bez obkladu, to ako sa svetlo rozlieva na tehlách je úchvatné. Akoby sme sa vrátili v čase, hoci ostatná časť schodiska je novodobá, moderná. A počas dňa slnko cez okná dopadá na tehly tak, že pekne vyniká ich štruktúra, čo pôsobí príjemne.

blog_4_1@single-portrait.jpg
Na realizáciu bol použitý tehlový obklad: Terra cotta

Rozmerné okenné tabule zaliali schodisko svetlom

Tým majitelia bratislavského loft hotela získali nevídane presvetlenú vstupnú halu a prechod na druhé podlažie. Málokedy je možné vidieť v hotelových priestoroch takto riešené schody. Väčšina prechodov vedie cez tmavé, bez okien riešené pochmúrne priestory. No pri tejto realizácii tehlového obkladu je opak pravdou. A svetlosť zvolených tehál s béžovou dlažbou na stupniciach bol taktiež správnou voľbou. Vkusná realizácia.

blog_5_0@single-landscape.jpg
Na realizáciu bol použitý tehlový obklad: Rainbow snowdust

Hradná veža vo vašom dome? Prečo nie

Pozrite sa, ako starobylo s nádychom histórie schodisko pôsobí. Majitelia urobili správne rozhodnutie, keď na stenu lemujúcu točité schody zvolili práve tehlový obklad. Ak ste sa niekedy prechádzali po hradných chodbách, či stúpali na vrchol veže po stovkách schodov, ste milovníkmi histórie, nasledovné schodisko by sa vám určite veľmi páčilo.  Precízna práca a majstrovské dielo je na svete.

blog_6_0@single-landscape.jpg
Na realizáciu bol použitý tehlový obklad: Retro

Snívate o vlastnej vínnej pivnici?

Tak sa nechajte zlákať na cestu do jednej z našich podzemných realizácií obkladu stien lícovými tehlami. Bola i pre nás výzvou. Vedie po schodoch, ktoré obklopuje zaujímavý tehlový obklad až do „vínneho podzemia“. K vínu sa akosi tehly samé pýtajú a sú doslova neodmysliteľnou súčasťou takýchto priestorov. I svetlo, ktoré dopadá v správnom uhle dotvára nevšednú a pritom magickú atmosféru tomuto miestu. A ten „výklenok“ je jednoducho úchvatný. Veď posúďte sami.

blog_8_0@single-landscape.jpg
Na realizáciu bol použitý tehlový obklad: Terra cotta

blog_7_0@single-landscape.jpg
Na realizáciu bol použitý tehlový obklad: Terra cotta

Či už plánujete prerábku alebo potrebujete zmenu, oživiť schodisko alebo inú časť domu, prejdite si pokojne našu galériu, realizácie a nechajte sa inšpirovať od našich spokojných klientov.

Radi sa s vami stretneme a spoločne naštartujeme vašu cestu za krajším domovom. Vďaka našim kvalitným tehlovým obkladom už nikdy nebude váš dom nudný.

Máme najväčší showroom lícových tehál v strednej Európe. Neváhajte nás navštíviť.

Autor článku: Tatiana Angelovičová

 

 

 

Čítali ste to už?

PRÍRODNÉ OBKLADY, KTORÉ VYDRŽIA CELÉ GENERÁCIE – TO JE RUSTIQUE!

Ak hľadáte obklad alebo dlažbu, ktorej pôvod bude výlučne ekologický, najlepším riešením je zvoliť pôsobivú tehlu, ktorá dokáže pozdvihnúť interiér a exteriér na...

ZAUJÍMAVÉ FAKTY O DEJINÁCH TEHLIARSTVA NA SLOVENSKU

Ranné počiatky výroby tehál na území Slovenska sú veľmi nepresné. Prvá a najstaršia písomná zmienka o tehliarskej výrobe pochádza z roku 1437. Je zapísaná v...

INTERIÉR

"IN" INTERIÉR VĎAKA VKUSNÝM TEHLIČKÁM

Čo robíme v zime? V žiadnom prípade nezaháľame. Zameriavame, montujeme, lepíme, škárujeme, murujeme. Pretvárame vaše domy na útulné domovy, kde sa budete cítiť...