Inšpirácie s tehlovým obkladom a tehlovými dlažbami | Rustique blog | 12.2.2022

Nový „dress code“ pre váš domov? Trendmi roka 2022 žije aj RUSTIQUE!

Zwart impression

Udržateľnosť a používanie prírodných materiálov rezonuje naplno aj vo svete architektonického dizajnu. Vytvorte si funkčný, praktický a zároveň útulný domov, ktorý vám poskytne bezpečnú náruč. Nechajte prírodu vstúpiť do vášho bývania. Byť EKO je totiž IN. Viac ako kedykoľvek predtým.


 

Útulný domov nadovšetko

Multifunkčnosť dominuje! Čím využiteľnejšie priestory, tým lepšie. „Doba kovidová“ preverila životy mnohých. Upúšťa sa od konzervatívnych, miestami až sterilných severských riešení, do popredia sa dostáva hrejivosť, útulnosť a teplo domova, ktoré túžime cítiť, zdá sa, všetci. Trendom v tomto roku bude prirodzenosť v každom detaile. Teplé zemité odtiene, koža, drevo, kameň, svetlo a sila tradícií. Spomínané naturálne materiály sa medzi sebou tiež výborne kombinujú. Veľkolepý boom v interiérovom dizajne zažíva tehla,100 % prírodná, trvalá a stála, tisícročia spájaná s originalitou a vysokou funkčnosťou. Pristane aj domovu, v ktorom sa vyníma nový obklad z dielne Rustique s názvom LIMBURGS GEEL

limburgs geel
Použité tehličky pri realizácii: LIMBURGS GEEL

Oslobodzujúca funkčnosť a praktickosť 

Zabudnite na imitácie, nechajte vyniknúť pravosť a originalitu materiálov, ktoré do domova vnesiete. Menej je viac. Čím menej zariadenia máte, tým viac svetla domácnosti doprajete. Pustite domov čo najviac slnečného jasu! Prispieva k lepšej nálade a presvetlí váš život. Bývanie, ktoré podčiarkol náš tehlový obklad WISCONSIN je toho „živým“ dôkazom.

wisconsin
Použité tehličky pri realizácii: WISCONSIN

Aj markantný minimalizmus rezonuje

V roku 2022 sa prihliada na jednoduchosť, ktorá dýcha noblesou a štýlom. Častá práca z domu nám ukázala, že domovy, v ktorých nevládne chaos, pôsobia na našu psychiku pozitívne a príjemne. Preplnené bývanie bez akéhokoľvek súladu nie je ideálnym riešením. Ako na domov plný pohodlia a elegancie? Stavte na nevtieravú útulnosť a menej zariadenia. Vzdušný priestor priam nabáda k novým výzvam a kreativite, pôsobí odľahčene a príjemne. Hrejivú atmosféru bývaniu dodá aj prírodná tehla, vyzdvihuje autentickosť a originalitu každého priestoru.
Dizajnové bývanie roka 2022 do bodky spĺňa aj minimalistická, no veľkolepá rezidencia v Rovinke, ktorá je podľa prestížneho
portálu ArchDaily nominovaná na STAVBU ROKA 2022! Tehličky ANTICA BEIGE sú dokonalou čerešničkou na torte.

antica beige
Použité tehličky pri realizácii: ANTICA BEIGE
Autor stavby: Jakub Kolarovič, Autor fotografií: Matej Hakár © 2021

Tak blízko k prírode, ako sa len dá

Trendy hlásajú návrat ku koreňom! Veľa času trávia ľudia doma, mnohí si tak energiu exteriéru snažia preniesť do svojho bývania. Oceňte jedinečnosť a príbeh kúskov, ktoré do svojej domácnosti zakomponujete. Stavte na eko! Obklopte sa prírodnými surovinami tehlou, korkom, doplnkami z ľanu, kameňa a živými kvetmi. Vedeli ste, že rastliny upokojujú myseľ, podporujú cirkuláciu čerstvého vzduchu a vyzerajú efektne? Nechajte prírodu opantať všetky vaše zmysly. Pohoda nadobudnutá harmonickým interiérom sa pozitívne podpíše na vašej spokojnosti – v každej sfére života. 

Mystique
Použité tehličky pri realizácii: MYSTIQUE

Ak vám niečo hovorí štýl interiérov v duchu „urban jungle“, prídete si na svoje. V kurze sú najmä figovníky, monstery i palmy. Urobte zo svojho bývania oázu zelene a pokoja, doprajte si prírodu nielen v interiéri, zaostávať by nemal ani exteriér. Musíte uznať, že v kombinácii s tehličkou KAMELEON vyzerá naozaj úchvatne! Príroda a prírodné materiály sú niečo, čo by vám jednoducho nemalo chýbať ani v interiéri, ani vonku.

kameleon
Použité tehličky pri realizácii: KAMELEON

Udržateľnosť v živote aj v interiéri 

Čím menej odpadov, tým lepšie! Žiť a bývať tak, aby naša planéta a životné prostredie trpeli čo najmenej, je cesta, ktorou sa vydáva čoraz viac ľudí. My v RUSTIQUE myslíme ekologicky, preto balíme náš tovar do recyklovaných krabíc opakovane využívame vodu z procesu výroby a nepoužité tehličky nám môžete vrátiť. Aj vy môžete svojím kúskom prispieť pre dobro veci. Nevyhadzujte, obnovujte a rekonštruujte! Repasovať starý nábytok a zariadenie je cool. Stavte na rokmi overené materiály. Vedeli ste, že prírodné suroviny pomáhajú v boji so stresom, pôsobia blahodarne a relaxačne? Doprajte si doma prirodzenú harmóniu. Aby bol život vyvážený, prírodu potrebujeme minimálne tak ako ona nás.

eko

Toto by vás tiež mohlo zaujímať

Cover photo

Katalóg

Inšpirujte sa naším katalógom Rustique

Vezmite si inšpiráciu so sebou! Stiahnite si katalóg!

Každoročne vám s radosťou a nadšením pripravujeme nový katalóg RUSTIQUE. Dbáme na to, aby sme šli s trendmi, je pre nás dôležité prinášať do vašich domovov módne hity v rámci tehál. Naše katalógy sú obšírne a plné inšpiratívnych variácií, z ktorých si vyberie každý milovník tehál. Nadchnite sa spolu s nami!

Stiahnite si náš katalóg!