Inšpirácie s tehlovým obkladom a tehlovými dlažbami | Rustique blog | 1.4.2020

Moderný vzhľad tehlových obkladov

Pico

Trendy, dynamické, exkluzívne...

Moderný look je charakteristický svojím silným dizajnovým vplyvom a exkluzivitou. Práva vďaka svojej neviazanosti na konkrétny architektonický štýl pôsobí vždy dynamicky a netradične. Je ideálnou voľbou pre milovníkov trendov a súčasného umenia. Aktuálne sa vyznačuje najmä minimalizmom a čistými líniami.

Cameleon
Použité tehličky pri realizácii: CAMELEON

Textúry & kontrasty

Veľmi dôležité sú však aj moderné prírodné materiály (ako napr. drevo, kameň, koža), ktoré prinášajú do priestoru teplo a zaujímavú textúru do kontrastu s jednoduchosťou priestoru. Tehličky a rôzne prírodné obklady sú tu samozrejmosťou! Vďaka svojej štruktúre nielen ozvláštňujú steny, ale často aj vytvárajú celkovú atmosféru domu alebo bytu.

zand beige
Použité tehličky pri realizácii: ZAND BEIGE

Odtiene, ktoré to povedia za vás

Rovnako v tomto prípade hrajú prím aj neobvyklé odtiene a farby obkladu. Práve preto je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú svieži dizajn a neboja sa aktuálnych trendov. Ak premýšľate nad tým, aké tehličky budú tým pravým orechovým, určite stavte na niektorý z druhov ako CAMELEON, RAINBOW SNOWDUST 1, RAINBOW WIT 1, GRISEA SMOOK, LONDON LIGHT, PICO, AKITA, PURPLE GESINTELD, UMBER či WIJNBERGEN. Práve tie sme vo veľkom používali pri našich realizáciách v modernom duchu. Stavbám i domovom vdýchli unikátny, exkluzívny ráz a zmenili ich charakter doslova od základov.

Umber
Použité tehličky pri realizácii: UMBER

Nebojte sa kombinovať!

Tehla ladí s každým materiálom, má tú silu vyzdvihnúť jeho prednosti a podčiarknuť výnimočnosť samotného priestoru. Tehly a tehlové obklady si často asociujeme s rustikálnym štýlom, tak to však vôbec nie je. Tehla je tvárna a je v našich rukách, aký efekt s ňou docielime - či už tradičný alebo novodobý. Moderný už dávno neznamená chladný. Farby ako čierna, sivá alebo biela síce pôsobia naoko neútulne a prísne, avšak, patina a autentická vráskavá štruktúra tehál kompenzujú tento pocit chladu a vytvárajú napriek modernému looku atmosféru tepla domova. Aj sivé tehličky dokážu vytvoriť útulné bývanie.  

Pico
Použité tehličky pri realizácii: PICO

Keď je tehla a škára tón v tóne…

… ide o dokonalé riešenie. Pre dosiahnutie moderného looku sa najčastejšie siaha po homogénnych jednofarebných tehlových obkladoch. Rustique ako špecialista na tehly vždy volí šarmantné riešenie. Prezradíme vám tajomstvo, výber príbuzných odtieňov tehál a škárovacej hmoty tón v tóne, je zárukou elegantného a pôsobivého výsledku. Tmavá tehla a tmavá škára rovná sa ideálne moderné riešenie. 
Či už ide o interiér alebo exteriér, tehla je vždy dobrý nápad. Ohmatať a „nacítiť“ si tehlové obklady môžete prísť aj k nám do bohato vybavených showroomov v Bratislave alebo v Košiciach, kde sa to rôznymi kombináciami tehál a škárovacích hmôt len tak hemží.

Wijnbergen
Použité tehličky pri realizácii: WIJNBERGEN
London light
Použité tehličky pri realizácii: LONDON LIGHT
Purple gesinteld
Použité tehličky pri realizácii: PURPLE GESINTELD
Grisea smook
Použité tehličky pri realizácii: GRISEA SMOOK

Toto by vás tiež mohlo zaujímať

Loft/Industrial vzhľad tehlových obkladov

Pre milovníkov amerického vzhľadu a New Yorkského štýlu je loftový look priam stvorený! Pôsobí nedbanlivo industriálnym dojmom a skvelo vyplní aj väčšie open-space priestory. Okrem industriálnyc

Ukázať viac

Perfektná tehlová dlažba v záhrade: Tieto 3 základné otázky si určite položte!

Túžite po efektnom chodníku z tehál, vkusnej príjazdovej ceste alebo po terase, ktorá dodá bývaniu neopakovateľný štýl? Siahnite po tehle, splní všetky vaše očakávania, plus vdýchne vášmu bývaniu punc noblesy a elegan

Ukázať viac

Údržba tehlového obkladu? Originalita a štýl bez starostí navyše!

Ak túžite po autentickom obklade z prírodného materiálu, tehlový výber bude tým pravým orechovým. Aké sú prednosti tehly a čo všetko vám vďaka nej odpadá v rámci starostlivosti?

Ukázať viac

Cover photo

Katalóg

Inšpirujte sa naším katalógom Rustique

Vezmite si inšpiráciu so sebou! Stiahnite si katalóg!

Každoročne vám s radosťou a nadšením pripravujeme nový katalóg RUSTIQUE. Dbáme na to, aby sme šli s trendmi, je pre nás dôležité prinášať do vašich domovov módne hity v rámci tehál. Naše katalógy sú obšírne a plné inšpiratívnych variácií, z ktorých si vyberie každý milovník tehál. Nadchnite sa spolu s nami!

Stiahnite si náš katalóg!