Inšpirácie s tehlovým obkladom a tehlovými dlažbami | Rustique blog | 9.12.2022

Moderný vzhľad tehlových obkladov

moderný rodinný dom s tehlovým obkladom Pico

Moderný look je charakteristický svojím silným dizajnovým vplyvom a exkluzivitou. Práve vďaka svojej neviazanosti na konkrétny architektonický štýl pôsobí vždy dynamicky a netradične. Je ideálnou voľbou pre milovníkov trendov a súčasného umenia. Aktuálne sa vyznačuje najmä minimalizmom a čistými líniami.

tehlový obklad Akita na modernom rodinnom dome

Textúry & kontrasty

Veľmi dôležité sú však aj moderné prírodné materiály (ako napr. drevo, kameň, koža), ktoré prinášajú do priestoru teplo a zaujímavú textúru do kontrastu s jednoduchosťou priestoru. Tehličky a rôzne prírodné obklady sú tu samozrejmosťou! Vďaka svojej štruktúre nielen ozvláštňujú steny, ale často aj vytvárajú celkovú atmosféru domu alebo bytu.

moderný interiér s tehlovým obkladom Purple gesinteld
Použitý tehlový obklad  pri realizácii: PURPLE GESINTELD
Tehly v klasickom odtieni​​ vytvárajú príjemný kontrast v interiéri. Aj keď to nie je najsvetlejší typ v našej ponuke, dodal potrebnú vzdušnosť aj menšej miestnosti vo vnútri.

Odtiene, ktoré to povedia za vás

Rovnako v tomto prípade hrajú prím aj neobvyklé odtiene a farby obkladu. Práve preto je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú svieži dizajn a neboja sa aktuálnych trendov. Ak premýšľate nad tým, aké tehličky budú tým pravým orechovým, určite stavte na niektorý z druhov ako Cameleon, Rainbow snowdust 1, Rainbow wit 1, Grisea smook, London light, Pico, Akita, Purple gesinteld, Umber či Wijnbergen. Práve tie sme vo veľkom používali pri našich realizáciách v modernom duchu. Stavbám i domovom vdýchli unikátny, exkluzívny ráz a zmenili ich charakter doslova od základov.

Umber
Použitý tehlový obklad pri realizácii: UMBER
Pri diele, akým je budova Foxhouse v Líščom údolí v Bratislave bol použitý tmavohnedý tehlový obklad Umber, doladený nenápadnou cementovo-šedou škárovacou maltou.
Dizajn: Ing. Arch. Martin Paško

Nebojte sa kombinovať!

Tehla ladí s každým materiálom, má tú silu vyzdvihnúť jeho prednosti a podčiarknuť výnimočnosť samotného priestoru. Tehly a tehlové obklady si často asociujeme s rustikálnym štýlom, tak to však vôbec nie je. Tehla je tvárna a je v našich rukách, aký efekt s ňou docielime - či už tradičný alebo novodobý. Moderný už dávno neznamená chladný. Farby ako čierna, sivá alebo biela síce pôsobia naoko neútulne a prísne, avšak, patina a autentická vráskavá štruktúra tehál kompenzujú tento pocit chladu a vytvárajú napriek modernému looku atmosféru tepla domova. Aj sivé tehličky dokážu vytvoriť útulné bývanie.  

Pico
Použitý tehlový obklad pri realizácii: PICO
Použitím sivého tehlového obkladu Pico v kombinácii s antracitovou škárovacou maltou sa dosiahol pocit moderného a sofistikovaného bývania

Keď je tehla a škára tón v tóne…

… ide o dokonalé riešenie. Pre dosiahnutie moderného looku sa najčastejšie siaha po homogénnych jednofarebných tehlových obkladoch. Rustique ako špecialista na tehly vždy volí šarmantné riešenie. Prezradíme vám tajomstvo, výber príbuzných odtieňov tehál a škárovacej hmoty tón v tóne, je zárukou elegantného a pôsobivého výsledku. Tmavá tehla a tmavá škára rovná sa ideálne moderné riešenie.

Wijnbergen
Použitý tehlový obklad pri realizácii: WIJNBERGEN
Nevšednú architektúru rodinného domu dokonale dotvára tehlový obklad Wijnbergen s antracitovou škárovacou maltou.
Rodinný dom pri lese, Petříkov (ČR)
Dizajn: Cakov & partners
Tehlový obklad Grisea smook na modernom rodinnom dome
Použitý tehlový obklad pri realizácii: GRISEA SMOOK
Pri projekte ELEVEN Housing pod bratislavskou Kolibou sa dosiahol vďaka tehlovému obkladu Grisea smook v kombinácii s cementovo-šedou škárovacou maltou nadštandardný a moderný look. 
Dizajn: Cakov & partners
moderná fasáda s tehlovým obkladom Ametist
Použitý tehlový obklad pri realizácii: AMETIST

Či už ide o interiér alebo exteriér, tehla je vždy dobrý nápad. Ohmatať a „nacítiť“ si tehlové obklady môžete prísť aj k nám do bohato vybavených showroomov v Bratislave alebo v Košiciach, kde sa to rôznymi kombináciami tehál a škárovacích hmôt len tak hemží. 
Pre ďalšie moderné realizácie si pozrite naše referencie.

 

Toto by vás tiež mohlo zaujímať

Cover photo

Katalóg

Inšpirujte sa naším katalógom Rustique

Vezmite si inšpiráciu so sebou! Stiahnite si katalóg!

Každoročne vám s radosťou a nadšením pripravujeme nový katalóg RUSTIQUE. Dbáme na to, aby sme šli s trendmi, je pre nás dôležité prinášať do vašich domovov módne hity v rámci tehál. Naše katalógy sú obšírne a plné inšpiratívnych variácií, z ktorých si vyberie každý milovník tehál. Nadchnite sa spolu s nami!

Stiahnite si náš katalóg!