Inšpirácie s tehlovým obkladom a tehlovými dlažbami | Rustique blog | 9.11.2022

Loft-industriálny vzhľad tehlových obkladov

Gotish

Pre milovníkov amerického vzhľadu a New Yorkského štýlu je loftový look priam stvorený! Pôsobí nedbanlivo industriálnym dojmom a skvelo vyplní aj väčšie open-space priestory. Okrem industriálnych budov sa však hodí aj do umeleckého a kreatívneho prostredia.
Na úvodnej fotografii môžete vidieť dizajnovú-loftovú Kubu reštauráciu, ktorej majitelia kládli veľký dôraz na newyorkský vizuál a otvorenú kuchyňu. Zvolený bol odklad GOTISH, ktorý svojou mnohofarebnosťou atmosféru velkomesta len umocňuje.

Štýlový nádych do každého priestoru

Priemyselné, industriálne priestory sú stále veľmi trendy. Predstavujú prepojenie na tradície a remeselnú výrobu. Aby steny pôsobili čo najautentickejšie, presnejšie, aby sa stavba vizuálne čo najviac priblížila reálnej stavbe postavenej z tehly, je priestor showroomu DOM KÁVY obložený tou istou rustikálnou tehlou zvonku i zvnútra. Zvláštnosťou je spôsob, akým sa industriálny dizajn podarilo potiahnúť z exteriéru aj do interiéru. Samotný tehličkový obklad vonku nekončí, pokračuje plynule dovnútra budovy, čím sa vlastne úplne vymazal prechod medzi exteriérom a interiérom. Aj toto je spôsob akým možno požadovaný efekt dosiahnúť.

Tehličky dokážu vytvoriť tú správnu atmosféru aj v galériách a ateliéroch, reštauráciách, ale aj komerčných priestoroch. Rovnako vedia premeniť priemyselné budovy na útulné apartmány a byty. Vysoké stropy a tehlové stĺpy v kombinácii s veľkými oknami si tehlový obklad priam pýtajú.

Terra cotta gesinteld
Použité tehličky pri realizácii: TERRA COTTA GESINTELD
Architekt sa spolu s majiteľom rozhodli pre teplý odtieň terakotovej. Výsledkom je dokonalá harmónia farieb, tónov, ale v tomto prípade aj chutí a vôní.
Dom kávy v Trnave
Dizajn: Ján Bujňák

Veľmi obľúbeným trendom tohto štýlu sú aj akoby vytŕčajúce tehlové časti alebo dokonca úplne neomietané steny. Ak aj vy prepadnete tomuto štýlu je už len na vás či sa ho rozhodnete doplniť minimalistickým nábytkom, vintage kúskami alebo farebnými patch-workom – hodí sa k nemu takmer všetko. 

Hermitage antiek
Použité tehličky pri realizácii: HERMITAGE ANTIEK
Mužský dizajn bytu zdokonalili tehličky HERMITAGE ANTIEK, ktoré napriek svojmu antickému "poobíjanému looku" nestratili modernosť v sebe
Dizajn: Ing. arch. Fero Ondrejka

Loft efekt je žiadaný

Tehlový obklad v akejkoľvek forme sa teší veľkej obľube nielen u architektov, ale aj u milovníkov loftových bytov, industriálneho štýlu a v domácnostiach, ktoré chcú ísť s dobou. „Surová“ alebo „holá“ tehla sa vám v domácnosti nezunuje, je veľmi univerzálna a jej prevedenie patrí v dnešnej dobe medzi tie najobľúbenejšie. Tehla má jednoducho šmrnc, vyberte si z rôznych variantov tehál od RUSTIQUE. Ak preferujete poobíjané hrany, ktoré evokujú staré, surové neomietnuté tehličky zbavené omietky, stavte na druhy ako HERMITAGE ANTIEK, RED KASTEEL ANTIEK, či TOSCANE ANTIEK.

Do industriálneho štýlu perfektne zapadnú aj typy ako napríklad CASTELLO, POMPEY ECONOMY, RAINBOW SNOWDUST 2, UMBER či CASTELLO ORANJE, ktoré vnesú do interiéru nový, nadčasový dizajn a stanú sa estetickým prvkom vyzdvihujúcim každý priestor. 

Kastiel antiek
Použité tehličky pri realizácii: KASTIEL ANTIEK
Aj takto to môže vyzerať, keď je pohodlie na prvom mieste a zároveň možnosť realizovať sa v otvorenom priestore s množstvom rôznorodého nábytku či doplnkov. Nezabudlo sa tu ani na ekológiu a rustikálnosť.
Dizajn: Ing. arch. Silvia Brna

Loftová „surovosť“ si žiada správne detaily

Modernému interiérovému dizajnu v dnešnej dobe kraľuje jednoduchosť a akási surovosť materiálov i samotných doplnkov. Aj to je jedným z dôvodov, prečo sa tehla stáva čoraz obľúbenejším akcentom využívaným v interiéri a exteriéri. Perfektne oživí nielen steny ale i jednotlivé prvky ako stĺpy či iné variácie múrov – jednoducho dodá správnu atmosféru každému miestu vo vašom bývaní! 

hermitage antiek
Použité tehličky pri realizácii: HERMITAGE ANTIEK
"Pri realizácii tohto priestoru bola pre klienta dôležitá farebnosť a sýtosť vybranej tehly, ktorou sme chceli dosiahnuť atmosféru, ktorá nemusí byť preplnená zariaďovacími predmetmi, ale kombináciou materiálov a ich súhrou." Ing. arch. Fero Ondrejka
Dizajn: Ing. arch. Fero Ondrejka
Rainbow greydust
Použité tehličky pri realizácii: RAINBOW GREYDUST
V puboch či pivárňach sa obvzlášť vyníma priemyselný štýl. Priestory sa za použitia kovových prvkov a drevených pultov, tehál či viditeľných oceľových trámov stávajú nezabudnuteľnými.
Rainbow snowdust
Použité tehličky pri realizácii: RAINBOW SNOWDUST 2
LOFT Hotel vďaka tehlovému obkladu získal neopísateľný retro-industriálny look. V konverzii plánov priemyselného štýlu v prebiehajúcom trende architekti zdôraznili vysoké steny a mechanizmy pôvodu budovy.
Dizajn: Ing. arch. Zuzana Cambelová
Pompey economy
Použité tehličky pri realizácii: POMPEY ECONOMY

Toto by vás tiež mohlo zaujímať

Cover photo

Katalóg

Inšpirujte sa naším katalógom Rustique

Vezmite si inšpiráciu so sebou! Stiahnite si katalóg!

Každoročne vám s radosťou a nadšením pripravujeme nový katalóg RUSTIQUE. Dbáme na to, aby sme šli s trendmi, je pre nás dôležité prinášať do vašich domovov módne hity v rámci tehál. Naše katalógy sú obšírne a plné inšpiratívnych variácií, z ktorých si vyberie každý milovník tehál. Nadchnite sa spolu s nami!

Stiahnite si náš katalóg!