Inšpirácie s tehlovým obkladom a tehlovými dlažbami | Rustique blog | 1.5.2020

"Klasický look" tehlových obkladov

Autumn

Ale vždy IN...

Hovorí sa, že „v jednoduchosti je krása“, v tomto prípade to platí dvojnásobne! Klasika je ideálnou voľbou pre milovníkov tradičných hodnôt a solídnych, decentných línií. Vďaka svojim neutrálnym farbám a perfektnej zladenosti detailov pôsobí vždy upravene a čisto. Pokiaľ aj vy obľubujete jednoduchý, no luxusne pôsobiaci vzhľad je určený priamo pre vás.

Terra cotta
Použité tehličky pri realizácii: TERRA COTTA

Klasika bude IN vždy

Klasický look jednoducho pristane ku všetkému a nikdy nevyjde z módy! Jednou z výhod je práve štruktúra tehličiek, ktorá sa dokáže skvele prepojiť s jednoduchosťou tvarov a línií. Tehly takto hravo zvládnu oživiť zdanlivo jednoduchý dizajn klasického looku aj vo všednej farbe! Do neutrálne pôsobiaceho interiéru či exteriéru prinášajú funkčnosť v spojení so silným zmyslom pre detail a nerušivý, ucelene pôsobiaci vzhľad. Nadčasový interiér tak stále pôsobí štýlovo a vždy in.

Terra cotta
Použité tehličky pri realizácii: TERRA COTTA

TERRA COTTA v hlavnej úlohe

Ak ste milovníkmi klasiky, stavte na druh tehličiek, ktorý je považovaný za niečo ako synonymum tohto prírodného materiálu. Najtradičnejšia tehla má názov TERRA COTTA a symbolizuje tehlovú farbu v jej najprirodzenejšej podstate. Nenadarmo sa hovorí tehlová alebo terakotová farba. Ak vám napadne klasická, (ne)obyčajná tehla, istotne to bude práve tá vo farbe terakoty. Ale to platí aj pre naše ďalšie tehličky v oranžovo-červených odtieňoch ako napríklad TERRA COTTA GESINTELD, CARMINE GESINTELD či ANTICA ORANJE. 

Terra cotta
Použité tehličky pri realizácii: TERRA COTTA

Do každého štýlu

Terakotový tehlový obklad perfektne zapadne do tradičného štýlu, rustikálneho i moderného minimalizmu. Veľkú rolu hrá výber škárovacej malty. Väčšinou platí, že ak chceme dosiahnuť rustikálny vidiecky look, použije sa svetlejšia farba. Pre moderný look je ideálne, keď sú škáry s tehlou tón v tóne. Samozrejme, ani tu sa fantázii medze nekladú, naši zákazníci často vyhľadávajú aj rôzne kontrasty pre doladenie svojich exteriérov/interiérov. Ak túžite po vidieckom dome v klasickom štýle, dbajte na to, aby vynikla jeho priestrannosť. Docielite ju svetlými akcentmi, symetrickými detailmi, vysokými stropmi a prísne pôsobiacimi proporciami.

Kameleon
Použité tehličky pri realizácii: KAMELEON

Dajte si záležať na fasáde a vynechajte materiály ako plast, drevotrieska či polyméry alebo umelé napodobeniny tehál. Klasický dom si žiada tehlu, kameň alebo kvalitný masív. Práve materiály odrážajú sofistikovaný vkus majiteľov, klasické domy sa vyznačujú jednoduchosťou, eleganciou a pohodlím. Rátajú sa detaily ako stĺpy, tehlová fasáda a prísne línie. Dôvod je jednoduchý, tehly sú tvárne, univerzálne a prispôsobia sa každému prostrediu. Inak povedané, zapadnú naozaj všade, aj k vám domov. Poďte si vybrať zo stoviek druhov a prevedení! 

terra cotta
Použité tehličky pri realizácii: TERRA COTTA

Toto by vás tiež mohlo zaujímať

Loft/Industrial vzhľad tehlových obkladov

Pre milovníkov amerického vzhľadu a New Yorkského štýlu je loftový look priam stvorený! Pôsobí nedbanlivo industriálnym dojmom a skvelo vyplní aj väčšie open-space priestory. Okrem industriálnyc

Ukázať viac

Perfektná tehlová dlažba v záhrade: Tieto 3 základné otázky si určite položte!

Túžite po efektnom chodníku z tehál, vkusnej príjazdovej ceste alebo po terase, ktorá dodá bývaniu neopakovateľný štýl? Siahnite po tehle, splní všetky vaše očakávania, plus vdýchne vášmu bývaniu punc noblesy a elegan

Ukázať viac

Údržba tehlového obkladu? Originalita a štýl bez starostí navyše!

Ak túžite po autentickom obklade z prírodného materiálu, tehlový výber bude tým pravým orechovým. Aké sú prednosti tehly a čo všetko vám vďaka nej odpadá v rámci starostlivosti?

Ukázať viac

Cover photo

Katalóg

Inšpirujte sa naším katalógom Rustique

Vezmite si inšpiráciu so sebou! Stiahnite si katalóg!

Každoročne vám s radosťou a nadšením pripravujeme nový katalóg RUSTIQUE. Dbáme na to, aby sme šli s trendmi, je pre nás dôležité prinášať do vašich domovov módne hity v rámci tehál. Naše katalógy sú obšírne a plné inšpiratívnych variácií, z ktorých si vyberie každý milovník tehál. Nadchnite sa spolu s nami!

Stiahnite si náš katalóg!