Inšpirácie s tehlovým obkladom a tehlovými dlažbami | Rustique blog | 1.7.2020

Starotehlový vzhľad tehlových obkladov

toscane antiek

Späť k originalite…mix minulosti a prítomnosti…mix starej a novej…pravosť, originalita…

Antický look je mixom toho najlepšieho z minulosti a prítomnosti. Skrýva v sebe síce tradičné hodnoty a návrat ku koreňom, nebojí sa ich však priniesť v novom duchu. Je to práve kombinácia starého s novým, ktorá mu dodáva módnu štýlovosť a nadčasovosť.

Starý antický vzhľad a ošúchanosť len pridáva na originalite vzhľadu.

Montana
Použité tehličky pri realizácii: MONTANA

Rovnako aj v tomto prípade hrajú tehlové obklady dôležitú rolu a to práve vďaka surovosti a pravosti ich materiálu.

Či sa rozhodnete staviť na farebné odchýlky, sťa by vyblednutia od slnka, nerovnosti prírodného povrchu alebo dokonca nepravidelnosť samotného obkladu práve tieto „nedokonalosti“ dodajú priestoru na autenticite a originalite.

Tehlové obklady s patinou a nepravidelným povrchom sú hravé a exkluzívne zároveň. Perfektne ukážu v obývacej izbe i v jedálni. Je radosť vidieť ako ladia so zvyškom priestoru, tehla je jednoducho nadčasový, luxusný materiál, ktorý vás odbremení od starostí a urobí vám veľkú službu v rámci výsledného efektu.

Toscane antiek
Použité tehličky pri realizácii: TOSCANE ANTIEK

Veľmi dôležitým atribútom je však aj jeho ekologický význam! Vďaka regenerovaniu a obnovovaniu starého a existujúceho sa totiž darí zachovať cenné zdroje. Rovnako dôležité je aj spojenie s históriou.

Aj Vás učarovala stena z tehál alebo tehlové obklady? Niet divu, že túžime po blízkosti prírodného materiálu, akým je práve tehla, veď už starovekí Rimania z nej vybudovali svoje impérium, ktoré, mimochodom, stojí dodnes.

A ako je to so súčasnými trendmi? Veľmi podobne -  aj tie prajú využitiu prírodných tehál nielen vo vidieckych sídlach a domoch ale aj v modernom interiéri. Presvedčte sa sami na našom ďalšom blogu a pozrite si na konkrétnych príkladoch, ako a kde všade môžete tehly využiť aj Vy. 

hermitage antiek
Použité tehličky pri realizácii: HERMITAGE ANTIEK
Antica oud rouge
Použité tehličky pri realizácii: ANTICA OUD ROUGE
toscane antiek
Použité tehličky pri realizácii: TOSCANE ANTIEK
london light
Použité tehličky pri realizácii: LONDON LIGHT
toscane antiek
Použité tehličky pri realizácii: TOSCANE ANTIEK
red kasteel antiek
Použité tehličky pri realizácii: RED KASTEEL ANTIEK

 

Toto by vás tiež mohlo zaujímať

Loft/Industrial vzhľad tehlových obkladov

Pre milovníkov amerického vzhľadu a New Yorkského štýlu je loftový look priam stvorený! Pôsobí nedbanlivo industriálnym dojmom a skvelo vyplní aj väčšie open-space priestory. Okrem industriálnyc

Ukázať viac

Perfektná tehlová dlažba v záhrade: Tieto 3 základné otázky si určite položte!

Túžite po efektnom chodníku z tehál, vkusnej príjazdovej ceste alebo po terase, ktorá dodá bývaniu neopakovateľný štýl? Siahnite po tehle, splní všetky vaše očakávania, plus vdýchne vášmu bývaniu punc noblesy a elegan

Ukázať viac

Údržba tehlového obkladu? Originalita a štýl bez starostí navyše!

Ak túžite po autentickom obklade z prírodného materiálu, tehlový výber bude tým pravým orechovým. Aké sú prednosti tehly a čo všetko vám vďaka nej odpadá v rámci starostlivosti?

Ukázať viac

Cover photo

Katalóg

Inšpirujte sa naším katalógom Rustique

Vezmite si inšpiráciu so sebou! Stiahnite si katalóg!

Každoročne vám s radosťou a nadšením pripravujeme nový katalóg RUSTIQUE. Dbáme na to, aby sme šli s trendmi, je pre nás dôležité prinášať do vašich domovov módne hity v rámci tehál. Naše katalógy sú obšírne a plné inšpiratívnych variácií, z ktorých si vyberie každý milovník tehál. Nadchnite sa spolu s nami!

Stiahnite si náš katalóg!